LEDANDE EXPERTER INOM BRANSCHEN

Vi på Audico Systems har ett team av experter som alltid säkerställer att våra kunders förväntningar uppfylls. Du kan tryggt lämna dina AV-problem i våra händer och istället fokusera på din kärnverksamhet.

Det är med glädje vi presenterar oss för er. Lär er mer om våra tjänster, värderingar och certifikat, eller titta på vårt team och tillgängliga jobb nedan.

Eller letar du efter något annat? Lämna en kommentar till oss så svarar vi dig så snart som möjligt.

Audico Systems är ett finskt företag som funnits i över 30 år och verkar i Norden. Vi erbjuder högkvalitativa audiovisuella lösningar och tjänster för att stödja företag och samhällen.

Kvalitet, innovation och professionalism utgör grundpelarna i Audico Systems verksamhet.

Med högkvalitativ design och personlig service strävar Audico Systems efter att överträffa sina kunders förväntningar. Vårt mål är att alltid hitta den bästa lösningen för kundernas efterfrågan och behov, och att vara en långsiktig och pålitlig partner genom hela planeringsprocessen, support och underhåll.

Audico Systems tillgångar som en leverantör av audiovisuella lösningar inkluderar stark teknikhantering, lång erfarenhet, mångsidiga högkvalitativa produkter och kundfokuserad service.

3000+

avslutade projekt

__wf_reserverad_ärva
100+

pågående serviceavtal

Vårt team

Välj ett land nedan för att se teamet
Tack! Din inlämning har mottagits!
Hoppsan! Något gick fel när du skickade in formuläret.
Alexander Lewiston
Alexander Lewiston
Installation Technician
+46 8 522 05 717
alexander.lewiston@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Althea Panelius
Althea Panelius
Project Controller
+46 8 522 057 13
althea.panelius@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Antti Enroth
Antti Enroth
Service Technician
antti.enroth@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Antti Murto
Antti Murto
Project Sales Manager
+358 20 767 9413
antti.murto@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Antti Riikonen
Antti Riikonen
Project Sales Manager
+358 20 767 9414
antti.riikonen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Drew Black
Drew Black
Project Manager
+46 8 522 05 734
drew.black@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Eero Sali
Eero Sali
Technical Illustrator
+358 20 747 9362
eero.sali@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Emil Jankovic
Emil Jankovic
Senior Sales Manager
+46 8 522 057 22
emil.jankovic@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Esa Vaaramaa
Esa Vaaramaa
Technical Specialist
+358 20 747 9375
esa.vaaramaa@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Hans Ekman
Hans Ekman
Technical Specialist
+358 20 767 9425
hans.ekman@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Harri Heinilä
Harri Heinilä
Project Manager
+358 20 747 9385
harri.heinila@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Harri Leiva
Harri Leiva
Sales Director & Vice Managing Director
+358 20 747 9350
harri.leiva@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Ilkka Hilden
Ilkka Hilden
Project Sales Manager
+46 8 522 057 25
ilkka.hilden@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Jaakko Hyvärinen
Jaakko Hyvärinen
Service Coordinator
jaakko.hyvarinen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Jan Carlsson
Jan Carlsson
Project Manager
+46 725 66 00 06
jan.carlsson@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Janne Raitanen
Janne Raitanen
Technical Specialist
+358 20 767 9426
janne.raitanen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Janne Sivonen
Janne Sivonen
Head of Technology & Software
+358 20 767 9422
janne.sivonen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Jesse Koskela
Jesse Koskela
Service Technician
jesse.koskela@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Jesse Voss
Jesse Voss
Service Sales Manager
Service & Underhåll
-
jesse.voss@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Joni Kähkönen
Joni Kähkönen
Service Technician
joni.kahkonen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Jori Luoto
Jori Luoto
Technical Specialist
+358 40 501 0684
jori.luoto@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Jorma Vaalasmaa
Jorma Vaalasmaa
AV installer
+358 20 747 9384
jorma.vaalasmaa@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Juha Suni
Juha Suni
Purchasing Manager
+358 20 747 9355
juha.suni@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Jussi Seppälä
Jussi Seppälä
Project Sales Manager
Broadcast & Streaming
+358 20 767 9409
jussi.seppala@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Juuso Helenius
Juuso Helenius
Service Technician
juuso.helenius@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Kari Stenbäck
Kari Stenbäck
Programmer
+358 20 747 9374
kari.stenback@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Kimmo Hinkkanen
Kimmo Hinkkanen
AV Installer
+358 20 747 9353
kimmo.hinkkanen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Lasse Bastman
Lasse Bastman
Managing Director
+358 20 767 9435
lasse.bastman@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Malin Rasmussen
Malin Rasmussen
Project Coordinator
+46 8 522 057 26
malin.rasmussen@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Marcus Wellström
Marcus Wellström
Head of Operations
+46 8 522 057 12
marcus.wellstrom@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Marcus Ängsås
Marcus Ängsås
Sales Manager
+46 8 522 057 21
marcus.angsas@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Marko Hyvärinen
Marko Hyvärinen
Head of Installation
+358 20 747 9386
marko.hyvarinen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Markus Kyönsaari
Markus Kyönsaari
Programmer
+358 20 747 9363
markus.kyonsaari@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Martti Laakso
Martti Laakso
Service Coordinator
martti.laakso@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Mattias Månsson
Mattias Månsson
Projektledare
+46 76 914 24 20
mattias.mansson@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Michael Nilsson
Michael Nilsson
Senior Installation Technician
+46 8 522 05 735
michael.nilsson@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Mika Eklund
Mika Eklund
Technical Specialist
+358 20 747 9373
mika.eklund@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Mika Grönberg
Mika Grönberg
Project Manager
+358 20 767 9434
mika.gronberg@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Mika Nyberg
Mika Nyberg
Service Manager
+358 20 767 9416
mika.nyberg@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Mikko Fonselius
Mikko Fonselius
Project Manager
+358 20 747 9382
mikko.fonselius@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Milla Viinikainen
Milla Viinikainen
Technical Specialist
+358 40 523 6165
milla.viinikainen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Olli Karisalmi
Olli Karisalmi
Project Sales Manager
+358 20 747 9357
olli.karisalmi@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Olli-Pekka Suominen
Olli-Pekka Suominen
System Designer
+358 20 747 9364
olli-pekka.suominen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Oskar Krogell
Oskar Krogell
Technical Specialist
+358 20 767 9423
oskar.krogell@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Pasi Liimatainen
Pasi Liimatainen
Project Manager
+358 20 747 9365
pasi.liimatainen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Petri Suominen
Petri Suominen
Warehouse Worker
+358 20 747 9367
petri.suominen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Philip Reynolds
Philip Reynolds
Service Technician
philip.reynolds@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Risto Fonselius
Risto Fonselius
Project Sales Manager
+358 40 5730 971
risto.fonselius@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Risto Lehikoinen
Risto Lehikoinen
Technical Specialist
+358 20 767 9424
risto.lehikoinen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Sami Häkkinen
Sami Häkkinen
Head of Service and Supply Chain
+358 45 2647 290
sami.hakkinen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Sami Siitonen
Sami Siitonen
AV Installer
+358 20 767 9481
sami.siitonen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Santtu Sipilä
Santtu Sipilä
COO
+358 20 767 9415
santtu.sipila@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Sarike Lodewijks
Sarike Lodewijks
Service Controller
+358 20 767 9420
sarike.lodewijks@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Satu Juntto
Satu Juntto
Project Controller
+358 20 747 9344
satu.juntto@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Sebastian Blyberg
Sebastian Blyberg
Installation Technician
sebastian.blyber@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Sofie Winroth
Sofie Winroth
Managing Director
+46 8 522 057 14
sofie.winroth@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Staffan Linday
Staffan Linday
Sales Manager
+46 8 522 05 707
staffan.linday@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Stefan Kolacaric
Stefan Kolacaric
Installation Technician
+46 8 522 05 732
stefan.kolacaric@audico.se
__wf_reserverad_ärva
Tapio Järvinen
Tapio Järvinen
Project Sales Manager
Belysning
+358 20 767 9490
tapio.jarvinen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Terhi Salo
Terhi Salo
Technical Specialist
+358 20 767 9417
terhi.salo@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Tero Laikkoja
Tero Laikkoja
Service Manager
+358 40 559 9697
tero.laikkoja@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Tero Torenius
Tero Torenius
Project Manager
+358 20 747 9388
tero.torenius@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Tomi Tuomela
Tomi Tuomela
AV installer
+358 20 747 9368
tomi.tuomela@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Toni Hämäläinen
Toni Hämäläinen
Project Sales Manager
+358 20 747 9387
toni.hamalainen@audico.fi
__wf_reserverad_ärva
Valtteri Mastola
Valtteri Mastola
System Designer
+358 20 767 9428
valtteri.mastola@audico.fi
__wf_reserverad_ärva

Lediga jobb

Service & Installationstekniker inom AV

Audico Systems AB växer och vi letar nu efter service- och installationstekniker som vill vara med på vår resa. Vi har en spännande tid framför oss med en uttalad tillväxtambition inom vårt affärsområde. Vi söker därför dig som vill jobba med roliga och utvecklande projekt och kunder. 
Läs mer
__wf_reserverad_ärva

Vi söker en Junior Pro AV-säljare och två Senior Pro AV-säljare

Nu expanderar vi på Audico Systems AB inom vårt affärsområde och letar efter engagerade individer att förstärka vårt försäljningsteam med. Om du älskar försäljning, kundrelationer och teknik är det här chansen för dig att vara med på vår spännande tillväxtresa.
Läs mer
__wf_reserverad_ärva
__wf_reserverad_ärva

Vår Vision

Att vara den ledande och mest pålitliga partnern för audiovisuella kommunikations- och underhållningslösningar.
__wf_reserverad_ärva

Vårt Uppdrag

Vi finns till för att hjälpa företag och organisationer med hållbara lösningar för kommunikation och underhållning. Vi gör det med ett personligt bemötande och med en lång expertis från att vara marknadsledande, alltid med kundens behov i fokus.

Våra värderingar

__wf_reserverad_ärva

Ärlig

Vi är ärliga och rättvisa mot människor och samhället. Vi ger värde för investeringar och är öppna och transparenta.
__wf_reserverad_ärva

Ansvarig

Vi är pålitliga och levererar det som förväntas. Vi håller vårt ord och vill bidra till en hållbar värld.
__wf_reserverad_ärva

Modiga

Vi vågar värdera vårt arbete och är stolta över det vi gör för våra kunder. Vi tycker om att förändra och ta initiativ. Vi vill ständigt förbättra oss själva, så vi ger och tar emot feedback från varandra.
__wf_reserverad_ärva

Omtanke

Vi utbyter information och ger varandra stöd mellan enheter och länder. Vi tror starkt på mångfald och värnar om våra kunder och partners. Tillsammans arbetar vi för att nå våra mål!

Medlemmar i

Audico Systems Oy

ESBO | TAMMERFORS | ÅBO
HUVUDKONTOR: Olarinluoma 12, 02200 Esbo
Åbo: Rautatehtaankatu 22, 20200 Åbo
Tammerfors: Ransunraitti 1, 33270 Tammerfors
Moms nr: FI10337491
Telefon: +358 20 747 9340
Service och underhåll: +358 20 747 9343
E-post: info@audico.fi
Vi har öppet: mån-fre kl. 08.00-16.00

Audico Systems AB

BROMMA
HUVUDKONTOR: Gustavslundsvägen 137, 167 51 Bromma
Moms nr: SE556704693201
E-post: info@audico.se
Vi har öppet: mån-fre kl. 08.00-16.00
__wf_reserverad_ärva
LET'S TALK.

Vill ni ha den bästa AV-lösningen för era konferensrum? Eller kanske en uppgradering av er nuvarande utrustning? Oavsett om det handlar om uppgraderingar eller att lösa problem i era mötesrum, vi finns här för er och ser till att era möten blir effektiva och professionella så som de ska vara.
Så tveka inte - kontakta oss idag.

Kontakta oss