alan parhaat ammattilaiset

Ammattilaisten tiimimme varmistavat, että asiakkaidemme odotukset täyttyvät aina. Meidän avullamme voit jättää AV-huolesi meidän hoidettavaksemme ja keskittyä omaan ydinliiketoimintaasi.

Tutustu meihin, arvoihimme ja sertifikaatteihimme tai tutustu tiimeihimme sekä avoimiin työpaikkoihin alla.

Audico Systems on 30-vuotias suomalainen yritys, joka toimii Pohjoismaissa. Tarjoamme korkealaatuisia audiovisuaalisia ratkaisuja ja palveluja yritysten ja yhteisöjen tueksi.

Toimintamme kulmakiviä ovat laatu, innovatiivisuus ja ammattitaito.

Haluamme täyttää asiakkaidensa odotukset korkealaatuisen suunnittelun ja henkilökohtaisen palvelun avulla. Tavoitteennamme on aina löytää paras ratkaisu asiakkaiden toiveisiin ja tarpeisiin ja olla pitkäaikainen ja luotettava kumppani prosessin jokaisessa vaiheessa suunnitteluprosessista tukeen ja ylläpitoon.

Vahva teknologiajohtaminen, pitkä kokemus, monipuoliset korkealaatuiset tuotteet ja asiakaslähtöinen palvelu ovat valttejamme audiovisuaalisten ratkaisujen tarjoajana.

3000+

Valmista projektia

__wf_reserved_perintö
100+

Jatkuvaa huoltosopimusta

Tiimimme

Valitse maa alta nähdäksesi tiimin jäsenet
Kiitos! Lähetyksesi on vastaanotettu!
Hups! Jotain meni pieleen lomakkeen lähettämisessä.
Alexander Lewiston
Alexander Lewiston
Installation Technician
+46 8 522 05 717
alexander.lewiston@audico.se
__wf_reserved_perintö
Althea Panelius
Althea Panelius
Project Controller
+46 8 522 057 13
althea.panelius@audico.se
__wf_reserved_perintö
Antti Enroth
Antti Enroth
Service Technician
antti.enroth@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Antti Murto
Antti Murto
Project Sales Manager
+358 20 767 9413
antti.murto@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Antti Riikonen
Antti Riikonen
Project Sales Manager
+358 20 767 9414
antti.riikonen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Drew Black
Drew Black
Project Manager
+46 8 522 05 734
drew.black@audico.se
__wf_reserved_perintö
Eero Sali
Eero Sali
Technical Illustrator
+358 20 747 9362
eero.sali@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Emil Jankovic
Emil Jankovic
Senior Sales Manager
+46 8 522 057 22
emil.jankovic@audico.se
__wf_reserved_perintö
Esa Vaaramaa
Esa Vaaramaa
Technical Specialist
+358 20 747 9375
esa.vaaramaa@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Hans Ekman
Hans Ekman
Technical Specialist
+358 20 767 9425
hans.ekman@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Harri Heinilä
Harri Heinilä
Project Manager
+358 20 747 9385
harri.heinila@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Harri Leiva
Harri Leiva
Sales Director & Vice Managing Director
+358 20 747 9350
harri.leiva@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Ilkka Hilden
Ilkka Hilden
Project Sales Manager
+46 8 522 057 25
ilkka.hilden@audico.se
__wf_reserved_perintö
Jaakko Hyvärinen
Jaakko Hyvärinen
Service Coordinator
jaakko.hyvarinen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Jan Carlsson
Jan Carlsson
Project Manager
+46 725 66 00 06
jan.carlsson@audico.se
__wf_reserved_perintö
Janne Raitanen
Janne Raitanen
Technical Specialist
+358 20 767 9426
janne.raitanen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Janne Sivonen
Janne Sivonen
Head of Technology & Software
+358 20 767 9422
janne.sivonen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Jesse Koskela
Jesse Koskela
Service Technician
jesse.koskela@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Jesse Voss
Jesse Voss
Service Sales Manager
Huolto ja Ylläpito
-
jesse.voss@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Joni Kähkönen
Joni Kähkönen
Service Technician
joni.kahkonen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Jori Luoto
Jori Luoto
Technical Specialist
+358 40 501 0684
jori.luoto@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Jorma Vaalasmaa
Jorma Vaalasmaa
AV installer
+358 20 747 9384
jorma.vaalasmaa@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Juha Suni
Juha Suni
Purchasing Manager
+358 20 747 9355
juha.suni@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Jussi Seppälä
Jussi Seppälä
Project Sales Manager
Broadcast ja Striimaus
+358 20 767 9409
jussi.seppala@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Juuso Helenius
Juuso Helenius
Service Technician
juuso.helenius@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Kari Stenbäck
Kari Stenbäck
Programmer
+358 20 747 9374
kari.stenback@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Kimmo Hinkkanen
Kimmo Hinkkanen
AV Installer
+358 20 747 9353
kimmo.hinkkanen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Lasse Bastman
Lasse Bastman
Managing Director
+358 20 767 9435
lasse.bastman@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Malin Rasmussen
Malin Rasmussen
Project Coordinator
+46 8 522 057 26
malin.rasmussen@audico.se
__wf_reserved_perintö
Marcus Wellström
Marcus Wellström
Head of Operations
+46 8 522 057 12
marcus.wellstrom@audico.se
__wf_reserved_perintö
Marcus Ängsås
Marcus Ängsås
Sales Manager
+46 8 522 057 21
marcus.angsas@audico.se
__wf_reserved_perintö
Marko Hyvärinen
Marko Hyvärinen
Head of Installation
+358 20 747 9386
marko.hyvarinen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Markus Kyönsaari
Markus Kyönsaari
Programmer
+358 20 747 9363
markus.kyonsaari@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Martti Laakso
Martti Laakso
Service Coordinator
martti.laakso@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Mattias Månsson
Mattias Månsson
Projektledare
+46 76 914 24 20
mattias.mansson@audico.se
__wf_reserved_perintö
Michael Nilsson
Michael Nilsson
Senior Installation Technician
+46 8 522 05 735
michael.nilsson@audico.se
__wf_reserved_perintö
Mika Eklund
Mika Eklund
Technical Specialist
+358 20 747 9373
mika.eklund@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Mika Grönberg
Mika Grönberg
Project Manager
+358 20 767 9434
mika.gronberg@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Mika Nyberg
Mika Nyberg
Service Manager
+358 20 767 9416
mika.nyberg@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Mikko Fonselius
Mikko Fonselius
Project Manager
+358 20 747 9382
mikko.fonselius@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Milla Viinikainen
Milla Viinikainen
Technical Specialist
+358 40 523 6165
milla.viinikainen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Olli Karisalmi
Olli Karisalmi
Project Sales Manager
+358 20 747 9357
olli.karisalmi@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Olli-Pekka Suominen
Olli-Pekka Suominen
System Designer
+358 20 747 9364
olli-pekka.suominen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Oskar Krogell
Oskar Krogell
Technical Specialist
+358 20 767 9423
oskar.krogell@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Pasi Liimatainen
Pasi Liimatainen
Project Manager
+358 20 747 9365
pasi.liimatainen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Petri Suominen
Petri Suominen
Warehouse Worker
+358 20 747 9367
petri.suominen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Philip Reynolds
Philip Reynolds
Service Technician
philip.reynolds@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Risto Fonselius
Risto Fonselius
Project Sales Manager
+358 40 5730 971
risto.fonselius@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Risto Lehikoinen
Risto Lehikoinen
Technical Specialist
+358 20 767 9424
risto.lehikoinen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Sami Häkkinen
Sami Häkkinen
Head of Service and Supply Chain
+358 45 2647 290
sami.hakkinen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Sami Siitonen
Sami Siitonen
AV Installer
+358 20 767 9481
sami.siitonen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Santtu Sipilä
Santtu Sipilä
COO
+358 20 767 9415
santtu.sipila@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Sarike Lodewijks
Sarike Lodewijks
Service Controller
+358 20 767 9420
sarike.lodewijks@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Satu Juntto
Satu Juntto
Project Controller
+358 20 747 9344
satu.juntto@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Sebastian Blyberg
Sebastian Blyberg
Installation Technician
sebastian.blyber@audico.se
__wf_reserved_perintö
Sofie Winroth
Sofie Winroth
Managing Director
+46 8 522 057 14
sofie.winroth@audico.se
__wf_reserved_perintö
Staffan Linday
Staffan Linday
Sales Manager
+46 8 522 05 707
staffan.linday@audico.se
__wf_reserved_perintö
Stefan Kolacaric
Stefan Kolacaric
Installation Technician
+46 8 522 05 732
stefan.kolacaric@audico.se
__wf_reserved_perintö
Tapio Järvinen
Tapio Järvinen
Project Sales Manager
Valaistus
+358 20 767 9490
tapio.jarvinen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Terhi Salo
Terhi Salo
Technical Specialist
+358 20 767 9417
terhi.salo@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Tero Laikkoja
Tero Laikkoja
Service Manager
+358 40 559 9697
tero.laikkoja@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Tero Torenius
Tero Torenius
Project Manager
+358 20 747 9388
tero.torenius@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Tomi Tuomela
Tomi Tuomela
AV installer
+358 20 747 9368
tomi.tuomela@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Toni Hämäläinen
Toni Hämäläinen
Project Sales Manager
+358 20 747 9387
toni.hamalainen@audico.fi
__wf_reserved_perintö
Valtteri Mastola
Valtteri Mastola
System Designer
+358 20 767 9428
valtteri.mastola@audico.fi
__wf_reserved_perintö

Avoimet työpaikat

Tällä hetkellä meillä ei ole avoimia työpaikkoja, mutta kehotamme sinua pysymään kuulolla tulevista mahdollisuuksista verkkosivuillamme ja sosiaalisen median kanavillamme.
__wf_reserved_perintö

Visiomme

Audiovisuaalisten viestintä- ja viihdejärjestelmien johtava ja luotettu kumppani
__wf_reserved_perintö

Missiomme

Olemme olemassa auttaaksemme organisaatioita kestävillä ratkaisuilla heidän viestintä- ja viihdetuotantotarpeissaan. Toimimme henkilökohtaisella, markkinoiden johtavalla asiantuntemuksella pitäen aina asiakkaiden tarpeet keskiössä.

Arvomme

__wf_reserved_perintö

Rehellisyys

Olemme rehellisiä ja oikeudenmukaisia henkilöstöämme ja yhteiskuntaa kohtaan. Annamme arvoa investoinneille ja olemme avoimia ja läpinäkyviä.
__wf_reserved_perintö

Vastuullisuus

Olemme luotettavia ja toimitamme sen, mitä meiltä odotetaan. Pidämme sanamme ja haluamme edistää kestävää maailmaa.
__wf_reserved_perintö

Rohkeus

Arvostamme työtä, jota teemme asiakkaidemme hyväksi. Haluamme muuttua ja kokeilla uusia toimintatapoja. Jotta voimme jatkuvasti kehittää itseämme, annamme ja pyydämme toisiltamme kehittävää palautetta.
__wf_reserved_perintö

Välittäminen

Jaamme tietoa ja tuemme toisiamme eri yksiköissä ja maissa. Uskomme vahvasti monimuotoisuuteen. Välitämme asiakkaistamme ja kumppaneistamme. Teemme asioita yhdessä.

YHDISTYKSET, JOIHIN KUULUMME

Audico Systems Oy

ESPOO | TAMPERE | TURKU
HQ: Olarinluoma 12, 02200 Espoo
Turku: Rautatehtaankatu 22, 20200 Turku
Tampere: Ransunraitti 1, 33270 Tampere
ALV-numero: FI10337491
Puhelin: +358 20 747 9340
Huolto ja ylläpito: +358 20 747 9343
Sähköposti: info@audico.fi
Olemme avoinna: ma-pe klo 08.00-16.00

Audico Systems AB

BROMMA
HQ: Gustavslundsvägen 137, 167 51 Bromma
ALV-numero: SE556704693201
Sähköposti: info@audico.se
Olemme avoinna: ma-pe klo 08.00-16.00
__wf_reserved_perintö
Ota yhteyttä

Me kuulemme sinua mielellämme. Onko laitteistanne kysymyksiä? Koskaan ei tarvitse päivittää? Onko sinulla jotain muuta kysyttävää? Ota meihin yhteyttä, niin autamme.
Olemme täällä sinua varten.

Ota yhteyttä